Sprawdź nas na FacebookBądź na bieżąco ze sklepem

CruX Elite X1

Cena
14 500 zł
Opis

W kolarstwie przetrwają tylko najsilniejsi - a jazda przełajowa jest tego najlepszym przykładem. Dotyczy to w równym stopniu zawodników, jak ich maszyn. CruX Elite X1 został od podstaw zbudowany z myślą o tej jednej, konkretnej dyscyplinie. Na początku była rama, zbudowana w zapożyczonej z Tarmaca technologii Rider-First Engineered™. Kształty i rozmiary rur dobrane indywidualnie dla każdego rozmiaru oznaczają tę samą jakość jazdy, niezależnie od tego, czy kolarz mierzy 160, czy 190 centymetrów. Technologia pozwoliła również znacząco odchudzić rower - rama CruX w rozmiarze 56 cm waży teraz 900 gramów - ponad 400 gramów mniej od swojej poprzedniczki. Oczywiście sama lekka i sztywna rama nie wystarczy; CruX daje to, czego wymaga jazda przełajowa, a więc odpowiednie ugięcie w pionie. Idąc tym tropem obniżyliśmy również o dwa centymetry zacisk sztycy, by zapewnić dodatkową amortyzacją na dużych wybojach. Z kolei geometria uwzględnia kolejną specyfikę zawodów przełajowych, w których o zwycięstwie często decyduje szybkie pokonywanie zakrętów i przeszkód. Rura górna, zoptymalizowana pod kątem przenoszenia roweru na ramieniu, ma spłaszczony spód i jest poprowadzona tak, by przedni trójkąt nie był zbyt ciasny. Stabilność w zakrętach i na przeszkodach zapewnia nisko osadzony suport i agresywny przód. Połączenie tych dwóch cech ułatwia również wchodzenie w zakręty w każdym terenie. Mając na uwadze konieczność szybkiego pozbywania się zanieczyszczeń, zostawiliśmy 8 mm prześwitu z każdej strony 33-milimetrowej opony. W końcu wszystkie zalety lekkiej ramy wzięłyby w łeb, jeżeli już na początku trasy pokryłaby się kilkoma kilogramami błota. Osprzęt CruX Elite X1 pozwala w pełni skoncentrować się na wyścigu - hydraulika spod znaku SRAM Rival 1, lekkie i wytrzymałe koła Roval SLX 24 pod zwijane opony i hamulce tarczowe, oraz opony 2Bliss Ready.

  • Główne cechy ramy z karbonu FACT 11r to zawodnicza geometria, osie przelotowe i tylny rozstaw 142 mm, a zalety wysokiej klasy włókna węglowego zostały w niej wykorzystane do maksimum, by stworzyć rower, który jest zarazem lekki i reaktywny.
  • Widelec z włókna węglowego S-Works FACT pod hamulce tarczowe i oś przelotową, z wewnętrznym prowadzeniem linek, poprawia sterowność i daje świetne czucie w ostrych zakrętach oraz moc przy przyspieszaniu.
  • Manetka przerzutki SRAM Rival pracuje niezawodnie w każdych warunkach, a układ z jedną tarczą praktycznie eliminuje spadanie łańcucha w trakcie jazdy. Pożegnaj się z przednią przerzutką i zapomnij o problemach. 

Specyfikacja

Specyfikacja
Rama
FACT 11r carbon, Rider-First Engineered™, 1-3/8" lower bearing, 12x142mm thru-axle, flat mount disc, OSBB
Widelec
S-Works FACT 11r carbon, 12x100mm thru-axle
Przednie koło
Roval SLX 24 Disc, sealed cartridge hubs, DT Swiss Competition spokes, 24h
Tylne koło
Roval SLX 24 Disc, sealed cartridge hubs, DT Swiss Competition spokes, 24h
Dętki
700x28/38mm, 48mm Presta valve w/ extender
Przednia opona
Terra Pro, 2Bliss Ready, 700x33mm
Tylna opona
Terra Pro, 2Bliss Ready, 700x33mm
Mechanizm korbowy
SRAM Rival 1
Wieńce
Alloy, 40T
Suport
SRAM BB30, 68mm, no spacer
Manetki
SRAM Rival 1, 11-speed
Tylna przerzutka
SRAM Rival 1, mid cage
Kaseta
SRAM PG-1130, 11-32t
Łańcuch
SRAM PC-1130, w/ PowerLink
Przedni hamulec
SRAM Rival 1, hydraulic disc
Tylny hamulec
SRAM Rival 1, hydraulic disc
Kierownica
Specialized Shallow Drop, 6061, 70x125mm, 31.8mm clamp
Owijka
Specialized CX Pro Gel
Mostek
Specialized, 3D forged alloy, 4-bolt, 7-degree rise
Siodło
Body Geometry Phenom Comp, Adaptive Edge design, Hollow Cr-Mo rails, 143mm
Sztyca
Alloy, 2-bolt clamp
Pedały
Nylon, 105x78x28mm, loose balls w/ reflectors

Nowość

turbo v

Rower wspomagany eletrycznie...

Cena: 13900 zł
rower
Najlepsze rowery Specialized, Stevens, Saveno
MTB